KRISTI KANGILASKI
Välismaa kanad
9.02-2.04. 2022
R galerii


"Välismaa kanad" on jätkunäitus, mis sai alguse Tallinnas Staapli 3 galeriis, kandes siis nime “Roosa laama”. Seejärel jõudis näitus Viljandisse Kondase Keskusesse ning sai seal nimeks “Punamütsikesed”. Nüüd on jõudnud näitus Tartusse, R galeriisse, ning kannab nime “Välismaa kanad”.
Kristi Kangilaski räägib näituse valmimisest nii: "Üks näitus kasvas välja teisest ja nimi muutus vastavalt näituste lemmikteostele. Tegemist on äärmiselt värviküllase seeriaga, millele pole ühtegi vabandust. Sarnaselt näitusele, on ka maalid valminud ahelreaktsioonina. Ühele fokusseerudes, saab märkamatult värviseks järgmine lõuend ja nii edasi ja edasi. Ma arvan, et maalides huvitab mind kõige enam õige tasakaalu leidmine. Nii kompositsioonis kui värvide mõttes. Ja elemente mida kujutada on mustmiljon. See on põnev mäng."
Kristi Kangilaski on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala (2013). Lisaks illustreerimis-, maalimis- ja kujundustööle, tegutseb ta aastast 2014 Viljandi kunstikoolis õpetajana ja aastast 2020 Viljandi linnakunstnikuna. Kristi Kangilaski on Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige.
Osalenud näitustel Eestis, Itaalias, Lätis, Poolas, Saksamaal, Slovakkias, Soomes, Ungaris, Valgevenes, Venemaal ja Ühendkuningriigis.