TIINA KALJUSTE
Pintseldised ja pintseldused
7.04 - 4.06.2022
R galerii


"Pintseldised ja pintseldused" on kunstniku vormimäng valeva portselani ja leidobjektidega. Erinevate materjalide võluva kontrastina on valminud skulpturaalsed ja dekoratiivsed pintslilaadsed objektid.
"Algus oli nii, et kõndisin mere ääres ja korjasin ajupuu juppe ja tükke, adru ja heina ning tassisin neid koju. Nii ikka mitu head aastat. Teadmata miks. Ja siis ühel päeval, mõned aastad tagasi, tekkisid portselanist lusikate vahele peaaegu iseenesest tükid, mis sobisid ideaalselt pintsli harjaste koos hoidmiseks. Nii on neid pintsleid hakanud maailma pisitasa tulema" avab kunstnik Tiina Kaljuste näituse valmimise tagamaad. "Sellise pintsli kasutamine on ikka paras väljakutse. Need on suhteliselt kontrollimatud jooned, laigud ja jäljed, mida selliste hullumeelsete pintslitega paberile saab jätta. Huvitav harjutus, mida tehes kusagil kuklas kumisevad Karl Ristikivi luuleread...ka sisaliku tee kivil jätab jälje..."

Tiina Kaljuste on lõpetanud keraamika eriala Eesti Kunstiakadeemias 1995 a. Ta on Eesti Keraamikute Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.
Osalenud arvukatel näitustel Eestis, Lätis, Soomes, Leedus, Rootsis, Poolas, Kreekas, Belgias, Taanis ja Hiinas.