OLENA HNATIUK “Labürint: 12 mõra hinges”.
1.03 - 27.04.2024

Näitusel on seeria eneseuurimuslikke digitaalseid illustratsioone, mis põhinevad kunstniku isiklikel kogemustel. Need kirjeldavad seisundeid, millesse tahes-tahtmata sukeldume ja millest läbi sisemaailma labürindi on kohati keeruline väljuda. 12 erinevat lugu, mis sisaldavad valu, reetmise, üksinduse ja surmakogemise hetki kuid sümboliseerivad ka lootust, eneseületamist ja taassündi. Illustratsioonid ei peegelda ainult siseuniversumit, vaid ka kohtumisi ja õppetunde, mis kujundavad arusaama iseendast ja ümbritsevast maailmast ning teed mõistmise ja harmooniani.

Kunstnik endast: “Loomine on minu elu lahutamatu osa. See on keel, mille abil saan maailmaga rääkida. Mulle meeldib katsetada värvide ja erinevate materjalidega, õppida uusi asju ja uurida ennast läbi erinevate aistingute ja tehnikate. On raske sõnadega kirjeldada, mida tähendab minu jaoks maalimine. Mõnikord on see äärmiselt raske protsess. Mulle meeldivad erksad värvitoonid, eriti teravate kontrastide kombinatsioon. Harva tean täpselt, mida kujutada tahan. Enamasti tekivad minu lood töö käigus, kuid need puudutavad alati minu tundeid ja kogemusi. Maalimisest on saanud koht, kuhu saan välismaailma eest varjuda. Lisaks maalimisele meeldib mulle väga arvutigraafika. Illustratsioonides otsin dünaamikat, proportsioonide moonutusi ja huvitavaid kompositsioone. Otsin pidevalt midagi uut ja huvitavat. Olen osalenud üle 30 näitusel. Minu pildid on erakogudes Ukrainas, USA-s, Rootsis ja Saksamaal.”

OLENA HNATIUK (s.1995) on kunstnik, illustraator, graafiline disainer ja õpetaja Ukrainast Hersonist. Praegu elab ta Rootsis Skåretis.
2013 - 2019 õppis Hersoni Riiklikus Tehnikaülikoolis graafilise disaini erialal, mille lõpetas kiitusega ning omandas magistrikraadi.

Näituse kuraator on praegu Eestis elav, kuid samuti Hersonist pärit kunstnik Viktoria Berezina. 
Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital
Näituse avamine 1.03.2024 Tartu Aparaaditehase Galeriide Öö vol 12 raames

Kajastus:

ERR ETVuudised

Eesti kultuurileht SIRP

ERR kultuuriportaal

Kõik näitusetööd on saadaval ka Karud ja Pojad e-poes.