OLENA HNATIUK (s.1995) on pärit Ukrainas Hersonist, kuid praegu käimasoleva sõja tõttu elab Rootsis,  Skåretis. Olena Hnatiuk on magistrikraadiga graafiline disainer, maalikunstnik, illustraator, graafiline disainer ja õpetaja.
2013 - 2019 õppis Hersoni Riiklikus Tehnikaülikoolis graafilise disaini erialal, mille lõpetas kiitusega. Ta on kirjutanud ja illustreerinud kaks lasteraamatut.

Olena endast: “Loomine on minu elu lahutamatu osa. See on keel, mille abil saan maailmaga rääkida. Mulle meeldib katsetada värvide ja erinevate materjalidega, õppida uusi asju ja uurida ennast läbi erinevate aistingute ja tehnikate. On raske sõnadega kirjeldada, mida tähendab minu jaoks maalimine. Mõnikord on see äärmiselt raske protsess. Mulle meeldivad erksad värvitoonid, eriti teravate kontrastide kombinatsioon. Harva tean täpselt, mida kujutada tahan. Enamasti tekivad minu lood töö käigus, kuid need puudutavad alati minu tundeid ja kogemusi. Maalimisest on saanud koht, kuhu saan välismaailma eest varjuda. Lisaks maalimisele meeldib mulle väga arvutigraafika. Illustratsioonides otsin dünaamikat, proportsioonide moonutusi ja huvitavaid kompositsioone. Otsin pidevalt midagi uut ja huvitavat. Olen osalenud üle 30 näitusel. Minu pildid on erakogudes Ukrainas, USA-s, Rootsis ja Saksamaal.”


Kui ma sündisin

Esimene kevad

Maailma serval

Kui ma täiskasvanuks sain

Aimates unistusi

Pea meeles, kes sa oled

Üleminek ühest vanglast teise

Valgusest lendamine

Hüvasti, mu kallis

Minu tagurpidikäik

Midagi isiklikku

Viimane tants